Projekt Briky začal svojím spôsobom veľkou náhodou, v ktorej sa prejavil môj celoživotný vzťah k dánskym LEGO stavebnicám. LEGO stavebnice majú jednu veľkú výhodu a tou je, že je jedno, či máte 5, 10 alebo 50 rokov. Nájdu si svojho zákazníka v každom veku a tí viac zapálení sa do toho pustia rovnako ako ja, no s veľkou radosťou a potešením.

Moja cesta s LEGO stavebnicami sa začala už v detstve, keď som, ako každé dieťa, aj ja miloval LEGO a chcel takmer všetko. Vzhľadom na to, že som žil v byte, neboli možnosti také veľké, ale aj napriek tomu by ste neverili, koľko krabíc dokážete naskladať do jednej miestnosti. Veľké vďaky patria vysokým stropom pražských bytov!

V období puberty môj záujem o LEGO trochu ustúpil, ale aj tak sa na jeho obnovenie nečakalo veľmi dlho. Roku 2019 sa veci opäť dali do pohybu a ja po dlhšej dobe náhodne dostal darčekom LEGO stavebnicu, konkrétne LEGO City 60223 Kombajn. Vzhľadom na menšiu odmlku ma moja zvedavosť doviedla na stránky Lego.com, kde som objavil veľa noviniek, ale do jedného smeru som sa zamiloval. Creator Expert ma zaujal natoľko, že ešte tento istý rok som si kúpil svoj prvý Modular Building 10251, Banku z kociek. Odvtedy som nadšenec týchto modelov a moja zbierka sa rozšírila o ďalších 10 budov. K tomu som vášnivým zberateľom modelov LEGO áut či špecifických LEGO Ideas, ktoré ma zaujali.

Každý mi dá určite za pravdu, že LEGO stavebnice sú aj väčšia investícia, ktorú treba dôkladne premyslieť. Aj toto bol jeden z podnetov k realizácii, preto som pre vás vytvoril jeden z najviac naplnených portálov, ktorý v Českej republike nájdete.

Aj ja sám som vždy čakal na zľavy, vytvoril som si svoj vlastný strážcu cien, ale stále som nenašiel žiadnu stránku, ktorá by mi ponúkla všetko, čo by som si prial s LEGO stavebnicami mať.

V roku 2021 ma napadlo, že nás, fanúšikov LEGO, je oveľa viac, a tak som sa rozhodol vytvoriť úplne nový projekt. Spustil som projekt Briky, ktorý sa stal nielen super pomocníkom, ale aj mojím koníčkom vo voľnom čase. Rovnako ako samotné LEGO, aj ja som sa snažil, aby si tu našiel každý to, čo od tohto giganta očakáva. Snažil som sa, a stále sa snažím vytvoriť projekt, ktorý vám nielen nastíni novinky vo svete LEGO stavebníc, ale aj tým najväčším nadšencom pomôže v hľadaní, realizovaní a kúpe stavebníc do svojich zbierok.

Ak aj ty budeš mať nejaké nápady na vylepšenie alebo posunutie LEGO portálu Briky zase o kus ďalej v jeho ceste, budem rád, keď sa o ne so mnou podelíš. Máme možnosť spoločne vybudovať platformu, ktorá bude užitočná všetkým návštevníkom, a to ať už veľkým alebo menším fanúšikom LEGO stavebníc.

 • Porovnanie ponúk LEGO stavebníc z e-shopov a bazárov
 • Naplnená LEGO databáza stavebníc, dielov a návodov
 • Články o novinkách, plánovaných setoch, tipy, ako sa stať LEGO profíkom, atď.
 • Zoznam prianí a zbierka s mnohými parametrami pre evidenciu zbierky
 • Ohodnotenie zbierky a predpokladaná cena stavebníc v zozname prianí
 • Osobné strážne psy na tvoje požadované stavebnice
 • A mnoho ďalšieho!
 • Neustále rozširovanie e-shopov a bazárov s LEGO stavebnicami
 • Vkladanie vlastných inzerátov
 • Osobný profil LEGO staviteľa
 • A tým zďaleka nekončíme!